دوچرخه یکی از وسایل های ورزشی می باشد که در تمام قشر های مردم مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.دوچرخه ها از تنوع های بسیاری برخوردار می باشند به همین علت برای خرید یک دوچرخه مناسب به راهنمایی خرید آن نیازمندید. در ادامه این مقاله از فروشگاه آریا چرخ همراه ما باشید.
دوچرخه ها آنقدر ها که فکر می کنید وسیله های ساده ای نیستن و وقتی تحقیقتان را برای خرید یک دوچرخه شروع می کنید آن زمان است که به این موضوع پی می برید.
برای دانستن اینکه بتوانید بهترین دوچرخه یا یک دوچرخه شهری مناسب را برای خود خریداری کنید ما در این مقاله اطلاعات زیادی را در مورد انواع دوچرخه ها و مناسب ترین آنها برای شما تهیه کرده ایم .با ما همراه باشید.
دوچرخه ها در کلاس ها و مدل های متفاوت

اولین سوالی که با ورود به یک مغازه دوچرخه سواری از شما می شود این است که شما چه نوع دوچرخه ای را می خواهید و این را در نظر بگیرید که دانستن انواع دوچرخه ها برای شما در انتخاب یک دوچرخه خوب هیچ کمکی نخواهد کرد.
دوچرخه ها در 7 دسته طبقه بندی شده اند:

 1. دوچرخه های کوهستان
 2. دوچرخه های جاده ای
 3. دوچرخه های شهری
 4. دوچرخه های هیبربد
 5. دوچرخه های کورسی
 6. دو چرخه های BMX
 7. دوچرخه های Time Trial


معرفی دوچرخه های BMX
دوچرخه های BMX برای حرکات نمایشی استفاده می شود .این نوع از دوچرخه ها خود به دسته های دیگری تقسیم می شوند .
چه نوع دوچرخه ای برای چه محیطی مناسب تر است؟

اولین آیتم در انتخاب یک دوچرخه محیطی هست که در آنجا می خواهید دوچرخه سواری کنید.به همین دلیل باید برای انتخاب دوچرخه برای محیط دوچرخه سواریتان دقت کافی را داشته باشید.انواعی از دوچرخه ها برای جاده های صاف و خیابان های اسفالت و برخی از آنها برای مسیر های سخت و صعب العبور مانند کوهستان ها مناسب هستند.اما نوع دیگری از این دوچرها مناسب برای هر دو شرایط می باشد هم جاده ای و صاف وهم کوهستانی.
دوچرخه ها چه امکاناتی دارند؟
بعد از این که تصمیم گرفتید چه دوچرخه ای مناسب مکان دوچرخه سواریه شما می باشد حال باید به سراغ شناسایی امکانات دوچرخه بروید و ببینید شما به چه امکاناتی بیشتر نیاز دارید.


11مورد از امکانات یک دو چرخه

 1. تک نفره،دونفره،سه نفره
 2. تعداد دنده
 3. وزن دوچرخه
 4. بدنه دوچرخه
 5. سیستم ترمز دوچرخه
 6. کمک فنر
 7. نوع طوقه دوچرخه
 8. جنس تایر دوچرخه
 9. ترمز دوچرخه
 10. نشیمنگاه راحت
 11. شارژی


امکانات جانبی دوچرخه

 • سبد یا صندوق
 • ترک نشین
 • بطری آب
 • چراغ
 • بوق
 • گلگیر
 • آینه بغل


در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی کامل دوچرخه های شهری بپردازیم.
برای خرید دوچرخه شهری چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

دوچرخه ها ی شهری مورد استفاده ترین دوچرخه در بین انواع دوچرخه ها می باشد.در شهر های شلوغ بسیاری از افراد برای کمتر شدن ترافیک و آلودگیه هوا از دوچرخه های شهری استقبال زیادی شده است.جنس دوچرخه های شهری از آلمینیوم می باشد.استفاده از آلمینیوم باعث سبکیه دوچرخه وراحت تر هدایت کردن آن و همچنین چابکی دوچرخه می شود.در دوچرخه های شهری از تایر های بدون عاج و باریک استفاده می شود.اگر با دقت بیشتری به یک دوچرخه شهری نگاه کنید متوجه تعادل بین فرمان ،بدنه و زین می شوید.یکی از امکانات خوب دوچرخه های شهری این است که با چند رکاب می توانید مسافت زیادی را طی کنید و نیاز به رکاب زدن های ممتد ندارد.
دنده و کمک فنر در دوچرخه های شهری

دوچرخه های شهری اغلب دنده و کمک فنر ندارند اما در بعضی ازبرندها این امکانات برای بیشتر شدن قابلیت دوچرخه تامین شده است. که به این نوع از دوچرخه ها دو چرخه های دنده ای گفته می شود.در هنگام خرید توجه داشته باشین که دوچرخه مورد نیاز شما از نوع دنده ای است یا معمولی.
سایز دوچرخه شهری

سایز دوچرخه های شهری بر اساس سن و قد شما تعیین شده است.

 1. خردسالان (12 سایز)
 2. کودکان (16 سایز)
 3. نوجوانان (20 سایز)
 4. جوانان (24 سایز)
 5. بزرگسالان (26 سایز)


روش دیگری هم برای اندازه گیری دوچرخه وجود دارد. شما برای این کار سوار دوچرخه شوید از روی زین پایین بیایید به صورتی که شاسی دوچرخه در بین پاهای شما قرار داشته باشد اگر فاق شما با دوچرخه در تماس باشد دوچرخه برای شما کوچک می باشد واگر ساشی 2تا 4 سانتیمتر از فاق شما فاصله داشته باشد دوچرخه برای شما مناسب و سایز استاندارد شما را دارد.
حتما در هنگام خرید به سایز دوچرخه توجه کنید به طور مثال اگر شما یک نوجوان هستید باید از دوچرخه با سایز 24 استفاده کنید.
آیا می شود از دوچرخه دیگری به جای دوچرخه شهری استفاده کرد؟

جواب این سوال کاملا مثبت می باشد. شما با خرید هر گونه دوچرخه دیگری می توانید از آن به عنوان یک دوچرخه شهری استفاده کنید.
انتخاب دوچرخه از نظر قیمت

همانطور که میدانید برای اکثر افراد در خرید هر نوع کالایی همانطور که کیفیت آن جنس مهم می باشد قیمت آن هم از اهمیت بالایی بر خوردار است.اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دنبال یک دوچرخه با کیفیت و قیمت مناسب هستید باید به دنبال برند هایی بروید که قدیمی تر هستند و امتحان خود را از لحاظ کیفیت پس داده اند.به طور مثال شما وارد یک مغازه می شوید و به شما دو دوچرخه معرفی می کنند .اولی معمولی و دوچرخه دوم بسیار شیک می باشد .شما باید دوچرخه هارا از لحاظ وزن(سبکی)استحکام و امکانات دیگر باهم مقایسه کنید تابتوانید دوچرخه برتر را برگزینید.


رومه خبری مطلب

مشخصات

 • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
 • کلمات کلیدی: دوچرخه ,شهری ,سایز ,استفاده ,امکانات ,دنده ,دوچرخه شهری ,برای خرید ,انواع دوچرخه ,دوچرخه برای ,باشد دوچرخه
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

s صد دل یک دله کن(روانشناسی، جامعه شناسی، اخلاق و عرفان) الف کلینیک لیزر نافذ البصیرة Info Asian دکتر فوق متخصص جراحی پلاستیک ویزای ایران خرید و فروش باغ ویلا در شهریار تامالت